دوست پسر باربی در تهران

انتشار در ایران‌وایر

رودریگو آلوس جوان است و ثروتمند و اهل خوشگذرانی. هفته پیش که باید تصمیم می‌گرفت تولد ۳۴ سالگی خود را چطور جشن بگیرد کشوری جدید را برای مسافرت انتخاب کرد: ایران. آلوس البته سال گذشته هم هم به ایران رفته بود اما این دفعه سفر مفصل‌تری داشت. اما او کیست و چه چیزی او را به ایران می‌کشاند؟

خواننده روزنامه‌های زرد، بخصوص در بریتانیا، این جوان ۳۴ ساله برزیلی‌تبار و مقیم لندن را خوب می‌شناسند. او که مثل خیلی های دیگر می خواست شبیه عروسک کن (نسخه مرد عروسک باربی) باشد، به عشق بی‌پایانش به جراحی پلاستیک معروف است و تا بحال نزدیک ۴۰۰ هزار دلار خرج بیش از ۱۵۰ عمل جراحی و زیبایی کرده و حالا تخصص ایران در جراحی پلاستیک، رودریگو را به ایران کشانده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده، با عمل‌هایی که او در ایران انجام داده نه تنها مشکلات تنفسی‌اش حل شده (و به قول بعضی روزنامه‌ها «جانش نجات یافته») که تغییرات عمده‌ای روی دندان‌ها و چشم‌هایش انجام داده. از جمله قرار است چشم‌هایش شبیه گربه شوند.

رودریگو در گفتگویی تلفنی از هتلش در تهران به ایران‌وایر گفت: «طبق تحقیقات من ایران در زمینه عمل رینوپلاستی (جراحی ترمیم بینی) در جهان اول است چون پزشکان این‌جا این کار را خیلی انجام می‌دهند. پزشک من از دوشنبه تا جمعه روزی شش عمل جراحی انجام می‌دهد. بیشتر پزشک‌هایی که من خارج از ایران می‌شناسم، حداکثر هفته‌ای دو تا سه عمل انجام می‌دهند.»

سفر رودریگو اما نه از تهران که از جزیره کیش آغاز شد. از آن‌جا که ورود به جزیره کیش ویزا نمی‌خواهد و بیمارستان مجهزی دارد، کلینیک‌هایی هستند که با ارائه این گزینه جذاب در صدد جذب گردشگرهای سلامتی و زیبایی هستند. از جمله کلینیک «پرشین بیوتی» به مدیریت دکتر سید محمد حسین صدر.

دکتر صدر در گفتگوی تلفنی با «ایران‌وایر» گفت: «ایران در زمینه جراحی پلاستیک در سطح دنیا حرف زیادی برای گفتن دارد، چون جراحان ما بیشترین تجربه را در جراحی بینی دارند. در ضمن هزینه‌های جراحی نسبت به اروپا خیلی کم‌تر است و این ایجاد انگیزه می‌کند.»

به گفته دکتر صدر، گردشگرانی از آمریکا و بسیاری کشورهای اروپایی همچون انگلیس، آلمان، هلند و کشورهای اروپای شرقی و یوگسلاوی سابق برای عمل جراحی به ایران می‌آيند.

کلینیک «پرشین بیوتی» برای جذب ویژه آن‌ها معمولا قیمت‌هایی رقابتی ارائه می‌دهد که هم شامل عمل جراحی است و هم اقامت و سایر نیازهای مسافرتی.

رودریگو به نظر خیلی از سفر خود به ایران لذت برده است. او می‌گوید: «این‌جا را خیلی دوست دارم. نمی‌فهمم چرا مردم می‌گویند ایران امن نیست. این‌جا امن‌ترین جای دنیا است. فرهنگ شما را دوست دارم، مردم خیلی مودب هستند و غذا عالی است. مردم خیلی از آدم استقبال می‌کنند. طرفداران من این‌جا برایم گل و شیرینی می‌فرستند.»

این مرد ثروتمند که در چند نقطه جهان ملک و املاکی دارد که از خانواده‌اش به ارث برده می‌گوید: «من سراسر جهان را گشته‌ام و می‌دانم چطور خودم را با هر فرهنگ و آدابی وفق دهم. متوجه قوانین اسلامی هستم و به آن‌ها احترام می‌گذارم. می‌دانم که مشروب خوردن، بوسیدن و لمس افراد در عموم ممنوع است.» او اضافه می‌کند که: «البته من نمی‌توانستم در چنین جایی زندگی کنم اما برای آمدن به تعطیلات عالی است.»

«پرشین بیوتی» هزینه جراحی‌های خود را علنی نمی‌کند اما بعضی رسانه‌ها هزینه سفر رودریگوو را حدود ۴۰ هزار دلار تخمین می‌زنند. رودریگو در این سفر نه تنها در هتل‌هایی مجللی مثل هتل داریوش کیش اقامت کرده که پذیرایی بسیار ویژه‌ای از او به عمل آمده. گفته می‌شود از بخش «وی آی پی» فرودگاه وارد شده و در پرواز ماهانِ کیش به تهران به همراه پزشک خود وارد کابین خلبان شده است.

رودریگو نه تنها از ساحل کیش و هتل داریوش تعریف می‌کند که از مغازه‌های تهران که پیراهن و کت‌های طراحی ایران را می‌فروشند. او می‌گوید: «طراحان ایرانی بسیار بسیار مستعد هستند.»

حضور رودریگو البته باعث شناخته شدن بیشتر «پرشین بیوتی» و صنعت جراحی زیبایی در ایران هم شده است. این بخصوص در شرایطی مهم است که این صنعت رقیبان بسیاری هم دارد، از جمله ترکیه. ده‌ها هزار مخاطب رودریگو در «اینستاگرام» به عکس‌های متعددی که از ایران منتشر کرده، واکنش نشان داده‌اند. او در حال حاضر مشغول ساختن مجموعه تلویزیونی واقع‌نمایی در بریتانیا است و امیدوار است تا «هفته مد لندن» سال آینده مجموعه جدیدی از مد طراحی خود را وارد بازار کند.

حضور افراد مشهور در ایران البته می‌تواند اخباری که بالقوه دردسرساز هستند هم ایجاد کند. مثل خبر سفر ستاره فیلم‌های پورن که برای عمل ترمیم بینی به ایران رفته بود. دکتر صدر تاکید می‌کند که: «هدف ما این نیست که چهره‌های معروف را بیاوریم. از هر ۱۰ نفری که می‌آیند یکی‌شان هم معروف است اما اغلب مردم معمولی هستند. تمرکز ما بر آوردن سلبریتی‌ها نیست.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *